REZERWUJ
REZERWUJ
REZERWUJ

Aktualności

11 października 2019
Konferencje

Team building ma znaczenie!

Team building ma znaczenie!

Zgrany zespół to klucz do sukcesu, o czym prędzej czy później przekonuje się każda firma. Aby zbudować efektywną grupę pracowników, firmy coraz chętniej decydują się na organizację imprez integracyjnych. Przybierają różne formy – od pikników firmowych, po kilkudniowe wyjazdy. Przed podjęciem decyzji o charakterze imprezy warto zastanowić się, jaki cel chcemy osiągnąć. Niezależnie od tego, czy chcesz zorganizować imprezę integracyjną w Warszawie, czy gdziekolwiek indziej, przeczytaj o zaletach takich spotkań.

Integracja zespołu

Spotkania firmowe to doskonała okazja do poznania nowych pracowników oraz wprowadzenia ich do stałego składu. Zespół, który zna się również na stopie koleżeńskiej, jest zdecydowanie bardziej otwarty na kreatywne propozycje oraz wyzwania. Aby codzienna praca była bardziej efektywna, warto również zadbać o integrację między pracownikami na różnych szczeblach. Impreza integracyjna sprzyja luźnym rozmowom z przełożonymi, przez co łatwiej o przyjazną atmosferę oraz współpracę.

Komunikacja i atmosfera

Nieoficjalne spotkanie po skończonej pracy to dobra okazja do tego, aby poprawić jakość komunikacji poziomej i pionowej. Dodatkowo jest to okazja do rozwiązania konfliktów oraz zaproponowania rozwiązania naglących problemów zespołu. Uczestnictwo w grach ruchowych lub wymagających maksymalnego skupienia pomaga rozładować stres oraz napiętą atmosferę. Wiele badań wskazuje na to, że atmosfera w pracy jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o atrakcyjności pracy w danej firmie, dlatego warto o nią zadbać.

Role w zespole

Odpowiednio dobrane gry zespołowe pozwalają sprawdzić, jakie naturalne role przyjmują pracownicy. Grupa postawiona przed koniecznością rozwiązania konkretnego zdania będzie musiała wykazać się kreatywnością, współpracą oraz sprawną organizacją. Wprawiony obserwator z pewnością zauważy, kto odruchowo przejął rolę lidera, kto pomysłodawcy, a kto skrupulatnego wykonawcy. Jako pracodawca przekonasz się o słabych i mocnych stronach i predyspozycjach pracowników. Podejmując odpowiednie kroki z pewnością uda Ci się zwiększyć efektywność zespołu.

Wzrost lojalności względem zespołu oraz firmy

Zaangażowanie pracowników w wykonywane zadania jest niezwykle istotne. Im silniejsze poczucie przynależności do zespołu i firmy, tym większe poczucie obowiązku oraz zadowolenia z wykonywanej pracy. To z kolei przyczynia się do wzrostu wydajności pracownika. Imprezy firmowe w Warszawie oraz innych lokalizacjach, pozwalają zbudować pozytywny wizerunek firmy i pracodawców. Dzięki temu firma będzie bardziej atrakcyjna, a pracownicy bardziej lojalni, co przyczyni się do utrzymania długotrwałej współpracy.

Odpowiednio zorganizowana impreza integracyjna to niezaprzeczalnie inwestycja, która z czasem przyniesie ogromne korzyści. Jeśli przedstawione zalety przekonują Cię do tego, aby zadbać o relacje Twojego zespołu i szukasz sprawdzonego hotelu na imprezę firmową pod Warszawą, to koniecznie sprawdź ofertę Falenty Biznes i Wypoczynek.

Drodzy Goście, z uwagi na bieżące wydarzenia i w trosce o Was oraz naszych pracowników, podjęliśmy trudną decyzję o tymczasowym zamknięciu Falenty Biznes i Wypoczynek. Od 18 marca do odwołania, obiekt nie będzie świadczył usług.

Nasza recepcja pozostaje do Waszej dyspozycji pod numerami 506 167 711 lub 22 314 52 00 i adresem recepcja@falenty.com.pl, a dział konferencji i bankietów pod numerem 693 932 751 i adresem falenty@falenty.com.pl.

Dziękujemy za wyrozumiałość, zaufanie i okazywane wsparcie, które są dla nas bardzo cenne w tej niezwykle trudnej dla naszej branży sytuacji. Dbajcie o siebie i swoich bliskich, pomagajcie tym, którzy tego potrzebują i przestrzegajcie zaleceń specjalistów.

Spotkamy się, gdy będzie po wszystkim.