REZERWUJ
REZERWUJ
REZERWUJ

Aktualności

19 lutego 2020
Bez kategorii

Zaplecze konferencyjne hotelu – co powinno się w nim znaleźć?

Obecnie wiele hoteli określa się mianem szkoleniowych i konferencyjnych, ale czy faktycznie każdy z nich spełnia wymogi niezbędne podczas organizowania wydarzeń biznesowych czy naukowych? W dzisiejszym artkule poruszymy kwestię zaplecza konferencyjnego hotelu i tego, co powinno się w nim znaleźć, by organizacja eventów powiodła się. Zapraszamy do lektury.

Wiele firm, ale też instytucji państwowych wybiera hotele na miejsce organizacji różnorodnych szkoleń, konferencji, sympozjów itp. To praktyczne i wygodne rozwiązanie, pod warunkiem, że dany hotel dysponuje odpowiednim zapleczem konferencyjnym. Co jednak kryje się pod tym określeniem? Dziś spróbujemy odpowiedzieć a to pytanie.

Różnorodność sal konferencyjnych to podstawa

By organizacja konferencji i szkoleń w hotelu przebiegła pomyślnie, obiekt powinien posiadać szeroki wybór sal konferencyjnych o różnych wymiarach, a także umożliwiać łączenie ze sobą różnych pomieszczeń. Takie właśnie sale konferencyjne znajdziecie w hotelu pod Warszawą Falenty Biznes i Wypoczynek.

Naszym biznesowym gościom oferujemy aż 15 sal konferencyjnych i szkoleniowych, w których można zorganizować wydarzenia nawet na 700 osób. Nasza największa Sala Plenarna przeznaczona jest na 450 uczestników. Można ją podzielić na 3 oddzielne pomieszczania, dzięki czemu bez problemu dostosujemy przestrzeń do wielkości wydarzania.

Dodatkowo zapewniamy szereg mniejszych salek szkoleniowych, w których mogą odbywać się różnego rodzaju warsztaty i wydarzenia towarzyszące głównej konferencji.

Każdą z sal szkoleniowych i konferencyjnych można dowolnie aranżować, dostosowując przestrzeń do charakteru danego spotkania.

Nowoczesne zaplecze technologiczne

Jednak odpowiednia przestrzeń konferencyjna to nie wszystko, czego potrzebują organizatorzy eventów biznesowych i naukowych. Każde z wnętrze musi być również wyposażone w nowoczesne sprzęty multimedialne, które usprawnią przebieg spotkania. Do najważniejszych urządzeń należą mikrofony bezprzewodowe, odpowiednie nagłośnienie, projektory, ekrany, rzutniki, laptopy czy flipcharty. Bardzo ważna jest także funkcja całkowitego zaciemnienia sali konferencyjnej.

Wszystkie te udogodnienia znajdziecie w hotelu konferencyjnym pod Warszawą Falenty Biznes i Wypoczynek. Dysponujemy urządzaniami najwyższej klasy, spełniającymi oczekiwania nawet najbardziej wymagających uczestników. Dzięki temu u nas, macie możliwość zorganizować wydarzenia konferencyjne na najwyższym poziomie.

Zaplecze gastronomiczne i bankietowe

Wiadomo, że nie samą wiedzą człowiek żyje, dlatego podczas organizacji każdego szkolenia i konferencji należy pamiętać o zapewnieniu uczestnikom odpowiedniego zaplecza gastronomicznego. Nie chodzi tu jedynie o tradycyjne przerwy kawowe. Jeśli planujecie całodniowe lub kilkudniowe wydarzenie, koniecznym będzie zadbać o kompleksowe wyżywienie w postaci śniadań, lunchów lub obiadokolacji.

W tym przypadku hotel blisko Warszawy Falenty także staje na wysokości zadania, ofertując gościom biznesowym całościową obsługę gastronomiczną każdego przedsięwzięcia. Nasza Restauracja Nowy Świat zapewni posiłki nawet dla 400 osób. Wyśmienita kuchnia europejska serwowana z najwyższą pieczołowitością prze z naszego utalentowanego szefa kuchni z pewnością zachwyci niejednego uczestnika wydarzenia.

Ponadto na naszych gości czeka również stylowy Lobby & Bar, gdzie goście będą mogli zrelaksować się przy klimatycznej muzyce i ulubionym drinku oraz porozmawiać o wrażeniach z wydarzenia.

Odpowiednie zaplecze konferencyjne powinno również obejmować możliwość organizacji bankietu po konferencji lub imprezy integracyjnej dla uczestników szkolenia. Hotel szkoleniowy pod Warszawą Falenty również wychodzi tym potrzebom naprzeciw i oferuje atrakcyjną organizację wszelkiego rodzaju wydarzeń towarzyszących. Zapewniamy kompleksową obsługę tego typu wydarzeń, dostosowując ich scenariusz do spersonalizowanych wymogów naszych gości.

Zaplecze noclegowe

Zwieńczeniem oferty każdego hotelu szkoleniowego jest odpowiednie zaplecze hotelowe. Często bowiem zdarza się, że konferencje trwają kilka dni, a uczestnicy przyjeżdżają z daleka. W takiej sytuacji organizator ma obowiązek zorganizować dla nich noclegi.

W hotelu Falenty oferujemy komfortowe zaplecze noclegowe obejmujące aż 96 pokoi dwuosobowych i 4 pokoje delux. Ponadto zapewniamy aż 200 miejsc parkingowych na bezpłatnym, monitorowanym parkingu oraz dostęp do Wi-Fi na terenie całego ośrodka.

Jak widać, w biznesowym hotelu pod Warszawą Falenty znajduje się wszystko, co niezbędne do sprawnej organizacji konferencji. Jeśli jesteście zainteresowani przygotowaniem u nas eventu biznesowego lub naukowego, skontaktujcie się z nami. Nasi specjaliści przygotują dla Was indywidualną ofertę dostosowaną do Waszych potrzeb i możliwości finansowych.